Aktivita študentských spoločností na  SOU S a E

NA SOUSE sa predmet Aplikovaná ekonómia vyučuje od školského roku 1996/97 až do roku 2005.

Garantom boli Ing. Janka Faltejsková a Ing. Lotová.

V rámci predmetu Aplikovaná ekonómia vznikala každý školský rok na škole nová študentská spoločnosť.

Študentská spoločnosť vzniká na základe zmluvy o združení. Účelom spojenia je spoločná činnosť zmluvných strán, vychádzajúca z osnov študijného programu  aplikovaná ekonómia, organizácie BAŤA JUNIOR ACHIEVEMENT SR ( dnes Junior Achievement) a spočíva vo vzdelávacej činnosti, t. j. simulácii podnikateľského prostredia a vykonávaní činností bežných v podnikateľskom prostredí. Činnosť je upravená vlastnými stanovami  a je rozdelená na výrobnú, nevýrobnú a naše študentské spoločnosti sa venujú aj charitatívnej činnosti, na ktorú by podnikatelia nemali tiež zabúdať.

Prvá študentská spoločnosť A P E T I Š  vznikla v šk. roku 1996/97. Pod vedením Ing. A. Mišúnovej sa venovala výrobnej a nevýrobnej činnosti.

Druhá študentská spoločnosť S.M.E. vznikla v šk. roku 1997/98. Pod vedením Ing. Faltejskovej sa venovala nielen výrobnej a nevýrobnej činnosti , ale aj charitatívnej činnosti.

Tretia študentská spoločnosť Š.S.M.P.  vznikla v šk. roku 1998/99.

Štvrtá  študentská spoločnosť MaUS  vznikla v šk. roku 1999/2000.

Piata študentská spoločnosť MAKAMBO  pracovala na škole v  školskom roku 2000/2001.

Šiesta študentská spoločnosť ŽIVOT pracovala v školskom roku 2001/2002.

Siedma študentská spoločnosť MOTÝĽ pracovala v školskom roku 2002/2003.

Osma  študentská spoločnosť GALAXIA pracovala v školskom roku 2003/2004.

Deviata študentská spoločnosť  ANIMALS pracovala v školskom roku 2004/05.

Desiata študentská spoločnosť PARADISE začala svoju činnosť v školskom roku 2005/06

V školskom roku 2006/07 nová spoločnosť nevznikla.

Všetky spoločnosti sa zúčastňujú rôznych súťaží: Veľtrhu študentských spoločností , súťaže TEAM SAP -  čo znamená riadiace a simulačné cvičenia. Pomocou internetu nadväzujú spoluprácu s ďalšími študentskými spoločnosťami.